Defineciler Kulübü - Tüm Define Tutkunlarına...
*

Go Back   Defineciler Kulübü - Tüm Define Tutkunlarına... > Besicilik > Büyük baş hayvan besiciliği

Büyük baş hayvan besiciliği Burada büyük baş hayvan besiciliği nasıl yapılır ve püf noktalarını paylaşabilirsini

Sitemizde Siyasi konu ve tartışma, rencide edici yorum, kavgalı yorum vs yapmak kesinlikle yasak olup yapan üyeler siteden süresiz uzaklaşdırılacaktır.
Ağaç Şeklinde Aç14Beğeni
  • 4 gönderen unalevren14
  • 2 gönderen daryus
  • 1 gönderen unalevren14
  • 1 gönderen serhat güven
  • 1 gönderen commagene
  • 1 gönderen ismail burhan
  • 1 gönderen unalevren14
  • 1 gönderen Kayıp Kepenek
  • 1 gönderen Tevfik
  • 1 gönderen mustafa marzi

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.08.11   #1
Aktif Üye
unalevren14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tecrübe Puanı: 13
Rep Puanı: 37
Rep Derecesi : unalevren14 Seçkin Bir Yol Üzerinde
büyük baş hayvan besiciligi ölmüş

arkadaşlar ben besicilik işine başlamışken sizlerle paylaşmak istedim yani ben başladım siz başlamayım banka kredi almak bi dert nasıl mantıksa buzagıyı alacan kendi danıma baglayacan ve bankadan gelip görecek parayı sana taksit taksit veriya ya ben dama bagladıktan sonra ben ne işim olur bankayla mantıgabak buza başı verdigi 800 tl ya anasın dan yeni dogmuş buzagı 2000 tl hangi mantık kibu ya bu krediyi veren banka yetkilileri ve devlet yetkililerine ne diyim ben şimdi anca okuyom elimden başka bişi gelmiyo he diyeli baktık büyüttük dana oldu 600 kgkilosunu alıyorlar 7 tl ne etti benim dana 4200 ya bu buzagı yer zaten 2000 eeeeeee 2000 aldık 18 ay baktık 200de baytar parası ne kaldı bize üçün biri oda yak ya aman arkadaşlar ben yaptım siz yapmayın ha nasılsa angus geliyor ital yiyelim başka çare yok saygılarımla
>

unalevren14 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.08.11   #2
Yeni Üye
daryus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi : daryus Seçkin Bir Yol Üzerinde

kardeş sen koyun bak senede iki defa kuzuluyo rus koyun kırması romanov ırkı koyunlar tam bir kuzu makinası sene minumum 4 masimum 6 ikiz veya üçüz 20 tane koyun alsam senede 60 kuzu yapar 60 kuzuda 30000tl gelir getirir koyunu otlatması senden kuzusu allahtan danayı doyuramassın koyun meradan beslenir bereketli günler
>

basilina ve Tevfik bunu beğendiler.
daryus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.08.11   #3
Aktif Üye

Alıntı:
daryus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kardeş sen koyun bak senede iki defa kuzuluyo rus koyun kırması romanov ırkı koyunlar tam bir kuzu makinası sene minumum 4 masimum 6 ikiz veya üçüz 20 tane koyun alsam senede 60 kuzu yapar 60 kuzuda 30000tl gelir getirir koyunu otlatması senden kuzusu allahtan danayı doyuramassın koyun meradan beslenir bereketli günler
daryus sagol ya dedigin dogru masrafı az olur koyunun ama bunu nerden temin edecez kim satar elinde varmı senin bi kaçtane alim bari senede iki defa yavru veriyomuş bence mantıklı ya kışın 3 ay bakılır bizim orda damda oda fazla yiyecek yemez ya varsa elinde bi kaç alim bakalım
>

Tevfik bunu beğendi.
Alt 19.12.11   #4
Yeni Üye
No Avatar
Rep Derecesi : serhat güven Seçkin Bir Yol Üzerinde

Merhaba ünal kardeşim sana katılıyorum besicilik işine ve kredi işine girdim bir dairem gitti keri bırak en güzeli krediyle ve bankarlar iş yapmıcan varsa arazin kendin üreticen hayvanı .
>

Tevfik bunu beğendi.
serhat güven isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.12.11   #5
commagene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tecrübe Puanı: 14
Rep Puanı: 22
Rep Derecesi : commagene Seçkin Bir Yol Üzerinde

davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş..işin içine girince hiçbi hesap tutmaz ..ben krediyi dünya bankasından alıp süt besisine giriyordumki ..ipten döndüm..girdi ile çıktı asla örtüşmüyor..şimdi AB nin durumuda kötü kredi kesilmiş..

kar edebilmen için inek başına 5 dönüm ekilecek tarlan olması gerekiyor..bide bu işe borçla başlanmaz ..50 holştayn için bi proje hazırlattım..hiç bişeyin yoksa 400.000 nakitin olması gerekiyor.krediye girersen en ufak dalgada tepe taklak oluyorsun ..velhasıl ipten döndük ..kolay gele
>

Tevfik bunu beğendi.
commagene isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.01.12   #6
Yeni Üye
No Avatar
Rep Derecesi : ismail burhan Seçkin Bir Yol Üzerinde

merhaba arkadaşlar en iyisi kendi öz sermayenizi kullanınız az olsun ama başınız ağrımasın derim iyi forumlar.
>

Tevfik bunu beğendi.
ismail burhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.01.12   #7
Aktif Üye
mekancı

selam arkadaşlar ben 6 aydır bakıyorum hayvanlara aldıgımda ortalama 120 kg lardı 1700 tl almıştım ortalama 6 aydır bakıyorum şimdi 250 kg oldular tahmini ama satsam 1700 anca yapıyo şimdi ya nasıl kar edeceksi bu işten aman arkadaşlar bu iş küli zarar 6 ay daha bakacam sonra isterse hiç para etmesin verecemgitsin adamlar bulgaristandan ital et hayvan geliyo kg mı etin kemikli 8 tl sen neyaparsan yap küli zarar
>

Tevfik bunu beğendi.
Alt 05.03.21   #8
SİTE KURUCUSU
Kayıp Kepenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tecrübe Puanı: 228
Rep Puanı: 770
Rep Derecesi : Kayıp Kepenek is a splendid one to beholdKayıp Kepenek is a splendid one to beholdKayıp Kepenek is a splendid one to beholdKayıp Kepenek is a splendid one to beholdKayıp Kepenek is a splendid one to beholdKayıp Kepenek is a splendid one to beholdKayıp Kepenek is a splendid one to behold
Cevap: büyük baş hayvan besiciligi ölmüş

Kredi ile bu işlerden ker elde edilmez .Yapabildiğiniz kadar kendi imkanlarınızla iş yapı.
>

Tevfik bunu beğendi.
Kayıp Kepenek` Diyorki:
Sitemizdeki bilgilendirmeler ön araştırma mahiyetinde olup kaçak kazıyı şiddetle karşıdır.Kaçak kazı yapmayınız yapanlarıda uyarınız
Sitemizdeki verilen bilgiler ön araştırma ve bilgilendirme mahiyetinde olup sitemizde son altı padişahtan 1835 tarihinden önceki döneme ait 2863 yasalı kanuna giren envartel para obje tarzı eşyaların alım ve satımı yapılmamaktadır bu konulara üyelerimizin uymasını önemle arz ederiz.Sitemizde gereksiz huzursuzluk çıkaran küfür eden argo kelimeler kullanan siteden uzaklaştırılır ve huzursuzluk çıkarmaya devam edenlerin üyelikleri silinir.
Kayıp Kepenek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 3 Hafta önce   #9
SİTE ADMİNİ
Tevfik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nereden: nereye/Fethiye'den
Tecrübe Puanı: 21
Rep Puanı: 267
Rep Derecesi : Tevfik is a jewel in the roughTevfik is a jewel in the roughTevfik is a jewel in the rough

Alıntı:
Kayıp Kepenek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kredi ile bu işlerden ker elde edilmez .Yapabildiğiniz kadar kendi imkanlarınızla iş yapı.
Selamunaleyküm evet sayın ustam çok haklısınız babamda bir bankanın Müdürüydü O Arkadaşlarına hep söylerdi Bankaya Parmağını kaptırırsan kolunu çok zor alırsın derdi Banka Kredisi böyle birşey'di O' zamanlar şimdide aynıdır bilemem.Allah Bankaya bizleri Muhtaç ettirtmesin İnşallah Saygılarımla.
>

mustafa marzi bunu beğendi.
Tevfik` Diyorki:
Lütfen İzin Almadan Kazı Yapmayınız Yapanları Uyarınız..
Tevfik isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 2 Hafta önce   #10
Aktif Üye
mustafa marzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tecrübe Puanı: 12
Rep Puanı: 22
Rep Derecesi : mustafa marzi Seçkin Bir Yol Üzerinde

Alıntı:
Tevfik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamunaleyküm evet sayın ustam çok haklısınız babamda bir bankanın Müdürüydü O Arkadaşlarına hep söylerdi Bankaya Parmağını kaptırırsan kolunu çok zor alırsın derdi Banka Kredisi böyle birşey'di O' zamanlar şimdide aynıdır bilemem.Allah Bankaya bizleri Muhtaç ettirtmesin İnşallah Saygılarımla.
Tevfik ustam katılıyorum size elinize sağlık.
>

Tevfik bunu beğendi.
mustafa marzi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 4 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 4 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil